FAQ

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące cię pytanie – napisz do nas lub zadzwoń.

 

Category: Finero FAQ

Do obsługi windy podczas ceremonii wystarczy jedna osoba, która zwolni hamulec w odpowiednim momencie. Z rozstawieniem i przygotowaniem windy do pogrzebu bez problemu poradzą sobie dwie osoby.

Category: Finero FAQ

Nie. Amerykańskie windy pogrzebowe wykorzystują siłę grawitacji. Po zwolnieniu hamulca urządzenie opuszcza trumnę, utrzymując odpowiednią prędkość.

Category: Finero FAQ

Za działanie windy odpowiada system kół zębatych oraz mechanizm odśrodkowy. Po zwolnieniu hamulca mechanizm uruchamia się pod wpływem obciążenia umieszczonego na pasach. Zobacz film.

Category: Finero FAQ

Po opuszczeniu trumny pasy odpina się z od jednej z rur bocznych i wyciąga z drugiej strony, podobnie jak w przypadku użycia samych pasów.

Category: Finero FAQ

Windy można użyć w przypadku każdego nowego grobu. Zarówno murowanego, jak i ziemnego.

Category: Finero FAQ

Tak, realizujemy wysyłki zarówno do krajów Unii Europejskiej, jak i państw spoza Unii. Wysyłaliśmy windy m.in. do Finlandii, Szwecji, Rumunii, na Węgry czy Ukrainę.

Category: Finero FAQ

Tak jak w samochodzie wymieniamy olej, tak tu raz na jakiś czas wymieniamy smar w części zawierającej główny mechanizm. Szczegóły są opisane w instrukcji dołączonej do windy.

Category: Finero FAQ

Tak. Po zsunięciu windy do minimalnych rozmiarów można przewozić ją w standardowej wielkości karawanie.

Category: Finero FAQ

Nie. Duża część naszych klientów przewozi windę gotową do użycia. Ewentualny demontaż polega na wykręceniu 4 śrub mocujących rury boczne, co pozwala przetransportować urządzenie praktycznie w każdym samochodzie osobowym. Do obu form transportu posiadamy w ofercie pokrowce.

Category: Finero FAQ

Maksymalny ciężar jaki można umieścić na urządzeniu mieści się w przedziale 360-450 kg.

Category: Finero FAQ

Tak, winda posiada gwarancję zarówno od nas jako dystrybutora, jak i od producenta.

Category: Finero FAQ

Winda nie jest niezniszczalna. Projekt i budowa windy zapewniają wieloletnią pracę w standardowych warunkach. Nasi klienci z powodzeniem korzystają z urządzeń, które mają już kilkanaście lat. Bezawaryjność zależna jest od regularnego wykonywania konserwacji i przeglądów.

Category: Finero FAQ

Koszt utrzymania windy grawitacyjnej jest znacznie niższy niż wind napędzanych silnikiem elektrycznym. Odpadają m.in. koszty związane z ładowaniem i wymianą akumulatora czy naprawami silnika. Wystarczy regularne dbanie o czystość, smarowanie i oliwienie.

Category: Finero FAQ

Tak, istnieją różne sposoby na dofinansowanie zakupu naszego urządzenia. Możesz przeczytać o nich w zakładce Dofinansowania. Częstą formą zakupu jest również leasing.