FAQ

Ile osób jest potrzebnych do obsługi windy pogrzebowej?

Do obsługi windy podczas ceremonii wystarczy jedna osoba, która zwolni hamulec w odpowiednim momencie. Z rozstawieniem i przygotowaniem windy do pogrzebu bez problemu poradzą sobie dwie osoby.

Czy winda ma silnik, akumulator, pilota?

Nie. Amerykańskie windy pogrzebowe wykorzystują siłę grawitacji. Po zwolnieniu hamulca urządzenie opuszcza trumnę, utrzymując odpowiednią prędkość.

Jak działa winda pogrzebowa?

Za działanie windy odpowiada system kół zębatych oraz mechanizm odśrodkowy. Po zwolnieniu hamulca mechanizm uruchamia się pod wpływem obciążenia umieszczonego na pasach. Zobacz film.

Jak wyjmuje się pasy po zakończeniu pogrzebu?

Po opuszczeniu trumny pasy odpina się z od jednej z rur bocznych i wyciąga z drugiej strony, podobnie jak w przypadku użycia samych pasów.

Kiedy można użyć windy pogrzebowej?

Windy można użyć w przypadku każdego nowego grobu. Zarówno murowanego, jak i ziemnego.

Czy jest możliwa wysyłka za granicę?

Tak, realizujemy wysyłki zarówno do krajów Unii Europejskiej, jak i państw spoza Unii. Wysyłaliśmy windy m.in. do Finlandii, Szwecji, Rumunii, na Węgry czy Ukrainę.

Jak wygląda konserwacja urządzenia?

Tak jak w samochodzie wymieniamy olej, tak tu raz na jakiś czas wymieniamy smar w części zawierającej główny mechanizm. Szczegóły są opisane w instrukcji dołączonej do windy.

Czy winda mieści się do karawanu?

Tak. Po zsunięciu windy do minimalnych rozmiarów można przewozić ją w standardowej wielkości karawanie.

Czy trzeba przy każdym użyciu składać i rozkładać windę?

Nie. Duża część naszych klientów przewozi windę gotową do użycia. Ewentualny demontaż polega na wykręceniu 4 śrub mocujących rury boczne, co pozwala przetransportować urządzenie praktycznie w każdym samochodzie osobowym. Do obu form transportu posiadamy w ofercie pokrowce.

Jaki jest maksymalny udźwig?

Maksymalny ciężar jaki można umieścić na urządzeniu mieści się w przedziale 360-450 kg.

Czy na windę jest gwarancja?

Tak, winda posiada gwarancję zarówno od nas jako dystrybutora, jak i od producenta.

Czy urządzenie się psuje?

Winda nie jest niezniszczalna. Projekt i budowa windy zapewniają wieloletnią pracę w standardowych warunkach. Nasi klienci z powodzeniem korzystają z urządzeń, które mają już kilkanaście lat. Bezawaryjność zależna jest od regularnego wykonywania konserwacji i przeglądów.

Ile kosztuje eksploatacja urządzenia?

Koszt utrzymania windy grawitacyjnej jest znacznie niższy niż wind napędzanych silnikiem elektrycznym. Odpadają m.in. koszty związane z ładowaniem i wymianą akumulatora czy naprawami silnika. Wystarczy regularne dbanie o czystość, smarowanie i oliwienie.

Czy można uzyskać dofinansowanie na zakup windy?

Tak, istnieją różne sposoby na dofinansowanie zakupu naszego urządzenia. Możesz przeczytać o nich w zakładce Dofinansowania. Częstą formą zakupu jest również leasing.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące cię pytanie – napisz do nas lub zadzwoń.