DLACZEGO WINDA POGRZEBOWA?

Zakłady pogrzebowe szukają obecnie czegoś, co wyróżniałoby je wśród wielu innych. Czasami nie wystarczy bogaty wybór trumien czy nienaganny wygląd nowoczesnych karawanów. Winda pogrzebowa to niejako kropka nad i, dopełnienie wachlarza usług i produktów oferowanych przez zakład pogrzebowy aspirujący do miana profesjonalnego.

Najlepsze urządzenie na rynku

Sprzedajemy windy amerykańskie produkowane w Stanach Zjednoczonych przez firmę Frigid. Jest to obecnie najlepszy tego typu produkt na rynku. To właśnie firma Frigid jako pierwsza opracowała i wdrożyła produkcję windy pogrzebowej.

Od tamtego czasu, czyli od 1916 roku, wciąż ulepsza pierwowzór, w miarę postępów w metalurgii i technikach materiałowych. Działanie windy opiera się na systemach mechanizmów odśrodkowych i przekładni. Urządzenie nie posiada żadnych silników czy akumulatorów, które bywają zawodne i mogą nie zadziałać na przykład w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

A przecież na pogrzebie nie ma miejsca na zawodność! Ze strony zakładu pogrzebowego wszystko musi być perfekcyjne. Winda firmy Frigid do dzisiejszego dnia nie ma sobie równych, zapewnia najwyższy możliwy standard, bez niepotrzebnego ryzyka, że coś może pójść nie tak.

Z należytą godnością

Wyobraźmy sobie ankietę skierowaną do bliskich zmarłego. Jedno z pytań brzmi następująco: „Czy chcieliby Państwo, żeby na pogrzebie użyto windy pogrzebowej?”. Zapewne zdecydowana większość osób, o ile nie wszystkie, odpowiedziałyby twierdząco. Oczywiście zakładając, że wiedzą, czym jest winda pogrzebowa. Wiele osób kojarzy bowiem to urządzenie z amerykańskich filmów. A przecież od wielu lat jest ono dostępne również w Polsce. Wróćmy jednak do meritum.

Moment opuszczenia trumny do grobu jest dla rodziny jednym z najtrudniejszych, o ile nie najtrudniejszym, w ciągu całego pogrzebu. Tradycyjny pochówek, na linach wygląda mało profesjonalnie, dodaje niepotrzebnego dramatyzmu, niesie za sobą ryzyko przykrych sytuacji. Użycie windy pogrzebowej łagodzi te trudne chwile, nadaje im większy spokój, stonowanie i należytą powagę. Urządzenie opuszcza trumnę na specjalnych pasach, a odbywa się to ze stałą prędkością, niezależnie od ciężaru trumny.

Prostota, skuteczność i elegancja

Samo użycie windy jest nadzwyczaj proste. Wystarczy zwolnić hamulec, a mechanizm ruszy. Wykorzystana jest siła grawitacji. A ta przecież nie przestanie nagle działać! Pasy, na których umieszcza się trumnę, wykonane są z wytrzymałego materiału, dostosowanego do znacznych obciążeń. Całości dopełniają eleganckie, starannie uszyte, kotary z aksamitu dostępne w trzech kolorach.

Modułowa budowa urządzenia sprawia, że jego rozłożenie i złożenie nie sprawiają żadnych trudności. W ofercie posiadamy dedykowane pokrowce, które ułatwiają transport windy i chronią poszczególne elementy przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Winda pogrzebowa w standardzie

Naszym celem pośrednim jest zapewnienie osobom pozostającym w żałobie maksymalnego poczucia komfortu. Choć naszą ofertę kierujemy do zakładów pogrzebowych, wiemy, jak ważna jest godna oprawa ceremonii. Dokładamy wszelkich starań, by pogrzeb z zastosowaniem windy pogrzebowej stał się w przyszłości standardem.

Jesteśmy przecież nowoczesnym europejskim państwem. Chyba nikt nie wyobraża sobie, że zamiast w trumnie zmarły będzie pochowany w niechlujnie zbitej skrzyni, a na cmentarz, zamiast ekskluzywnego karawanu, pojedzie rozklekotany, stary wóz? Czy więc do obowiązującego dziś funeralnego kanonu nie powinna wejść również winda pogrzebowa?